در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

اتاقی شاداب برای سلامت روان کودکتان

همواره بهتر است با روانشناسی رنگ ها آشنا باشیم و تاثیر متقابل رنگ ها را بدانیم.

چرا که برای داشتن زندگی و مخصوصا اتاق خوابی شاداب، می بایست با آشنایی کامل با رنگ ها و رابطه آن ها با یکدیگر از حدس و گمان دوری کرده و در چیدمان اتاق تان، از کار کردن با رنگ هایی که با یکدیگر سازگاری ندارند اجتناب کنید.

در نتیجه باید استفاده از این چرخه و در واقع بازی با رنگ ها را که بسیار هم شیرین و آسان است آموزش ببینید تا بتوانید تشخیصی صحیح در رابطه با سازگاری رنگ ها داشته باشید.

برای مثال استفاده از دو رنگ روشن متضاد می تواند تاثیری زیبا و خاطره انگیز بر ذهن بگذارد که به ندرت باعث خستگی شود.

طرح هایی که موج مانند و شیک می باشد، مخصوصا در دو رنگ صورتی و آبی می تواند منظره ای زیبا را پدید آورد که باعث خستگی چشم نیز نشود، چرا که تضادشان می تواند اگر به درستی استفاده شود دلنشین باشد.

پیشنهاد می شود به مقدار مساوی از این دو رنگ استفاده شده تا شادابی بیشتری به محیط انتقال دهد و باعث تنوع چشم گیری در اطراف باشد.

زیرا اصلی ترین بخش در دکوراسیون اتاق خواب، عدم یکنواختی محیط است که با استفاده از رنگ ها و طرح های متنوع در یک محیط می توان تا حدی این اصل را رعایت کرد.

بهتر است این تضاد رنگ ها روی پنجره یا بقیه سرویس خواب نیز امتداد یابد تا فضایی طبیعی تر را برای کودکتان به ارمغان بیاورد و در بین آن ها نیز از رنگ متضاد استفاده شده تا تاکیدی بر متفاوت بودن داشته باشد.

چنانچه از زمینه های رنگی تند برای اسباب و مبلمان و سرویس خواب استفاده کنید، باعث جلوه جسورتر طرح شده و جلب توجه بیشتری به شکل ها می دهد.

اما اگر کمی منحنی در تخت خواب یا بقیه وسایل ایجاد شود، با فرم غیر متداولی که به خود می گیرد باعث از بین بردن طرح های سنتی می شود.

در نظر داشته باشید می بایست از پرده ای که استفاده می کنیم، جنسی نازک داشته باشد تا به نور اجازه دهد حالت طبیعی تری به اتاق بدهد.

به علاوه این عامل باعث می شود تا اگر در رنگ آمیزی و دکور اتاق از رنگ های تند استفاده کرده باشیم، باعث بروز روشنایی گشته و از تاریکی اتاق به دلیل استفاده از رنگ های تیره جلوگیری شود.

_ منبع

دسته‌ها

برچسب ها

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳