در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

یکی از مسائل مهمی که بین پزشکان و روانشناسان همچنان مورد گفتگو می باشد، موضوع جدا کردن اتاق خواب کودکان است.

بعضی از روانشناسان می گویند باید قبل از زمانی که یک سری وهم و خیالات برای کودک پیش بیاید این کار صورت گیرد، بعضی دیگر بر این باورند که حتی کودک تا ۲ سالگی نیز می تواند نزد والدین و در تختی جداگانه استراحت کند، اما بعضی دیگر بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی را زمانی مناسب تلقی می کنند؛ آنان می گویند در این زمان هنوز ترس های کودکی برای او مفهومی ندارد و وابستگی بین کودک و والدین بوجود نیامده است.
عدم جداکردن اتاق خواب کودک قبل از شش ماهگی:
نوزاد در این زمان مداما به شیر مادر احتیاج داشته و حتی در طول شب نیز این مساله اتفاق می افتد، برای همین موضوع او احساس امنیت داشته و می تواند با خیالی راحت به استراحت بپردازد.

پس از گذشت شش ماه از تولد نوزاد، میتوان ابتدا مقدمات کار را برای جدا کردن تخت او از والدین با فاصله ای مناسب و کنترل شده فراهم کرد.

می بایست در فواصل زمانی مشخص و استاندارد کودک را از والدین به آهستگی جدا کرده که به رشد شخصیت اجتماعی وی نیز کمک کرد و چنانچه این اتفاق نیفتد، باعت وابستگی حتی بیمار گونه ای می شود که برای شخصیت اجتماعی کودک مناسب نخواهد بود.


جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای سه سال دارند:

در این زمان می بایست صبوری بیشتری برای جدا کردن اتاق آن ها به خرج دهید، پیشنهاد ما توضیح دادن و سعی در قانع کردن وی می باشد.

ممکن است این اتفاق را شاهد باشید که به اتاق شما آمده یا بهانه جویی کند، شما نیز می بایست هر بار او را با صبر و حوصله به اتاق خودش راهنمایی کرده و کنار او بمانید تا بتواند بخوابد.

هر بار سعی کنید دیر تر به اتاق او بروید و سعی در عادت دادن او به این مساله داشته باشید، می توانید جایزه این که در اتاق خود می خوابد را اجازه خوابیدن در کنار شما مثلا هفته ای یک بار در نظر بگیرید.

_ منبع

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳