در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

اگر در بین فواصل زمانی که گفته شد موفق به جدا کردن اتاق کودک از خود نشدید، حال باید زمان بیشتر و صبوری به خرج داده تا با موفقیت این پروژه را پشت سر بگذارید!

ابتدا می بایست در نظر داشته باشید که این کار باید با گذشت زمان و به صورت تدریجی انجام پذیرد.

در مرحله اول سعی در ایجاد فاصله بیشتر از تخت کودک با تخت خواب خود نمایید.

سپس می بایست تخت خواب کودک را به اتاق خودش منتقل کنید.

در این زمان ممکن است با مخالفت و بهانه جویی های کودک مواجه شوید که این امری بسیار طبیعی است؛ نگران نشده و به راه خود ادامه دهید.

می توان کودکان را با اهداء جایزه در ازای هر بار خوابیدن در اتاق خود تشویق کرد که البته می بایست کم کم این جوایز را کم کرده تا کودک خوابیدن را نوعی عادت برای خود تلقی کند.

احتمالا پیش خواهد آمد که کودک گاهی مقاومت کرده و اصرار بر خوابیدن در کنار شما داشته باشد، در این مواقع سعی کنید با سرگرمی های گوناگون او را به داخل اتاق خود راهنمایی کرده و اندکی کنار او بمانید.

در نظر داشته باشید پیش از وضع قانون ها در منزل و لازم الاجرا کردن آن ها، ابتدا به تاثیر روانی آن بر روی کودک خود نیز دقت کنید.

موقعیت جغرافیایی اتاق کودکان:

همانطور که در مطالب گذشته یاد شد، این باور که چون کودک است و جثه ی کوچکی دارد، پس کوچکترین اتاق متعلق به اوست اشتباه است و برای روحیه کودکان بهتر است اتاق آن ها ترجیحا در جهت شرق یا جنوب شرقی آپارتمان قرار داده شده باشد، چون علاوه بر نورانی تر بودن اتاق یادآور طلوع خورشید و رشد و جوانه زدن است.

در بسیاری از کتاب های پزشکی آمده است که برای از بین بردن امواج منفی در فضا راه هایی زیاد وجود دارد که می بایست آن ها را در محیط زندگی و بخصوص اتاق کودکان اعمال کرد؛ از جمله آن ها دعا، خواندن اذکار و یا پخش موسیقی موزون را می توان نام برد که برای روحیه نیز بسیار زیاد مناسب می باشند.

می توان از این موارد مذکور برای از بین بردن امواج منفی موجود در فضا مخصوصا برای اتاق کودکان استفاده کرد تا اتاق آن ها به عنوان محیطی آرام و مثبت برای رشد کودکان آماده و همانند صدفی باشد که بتوان مرواریدی زیبا و درخشان در آن پروراند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳