در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

دکوراسیون اتاق خواب کودک با استفاده از سلیقه او

برای دکوراسیون اتاق کودکان زیر ۷ سال می بایست از رنگ های ملایمی مثل آبی، صورتی، لیمویی و یا یاسی استفاده کرد که خودشان معمولا برای نقاشی نیز بیشتر از این رنگ ها استفاده می کنند و طرح هایی ک معمولا علاقه دارند بر روی کاغذ پیاده کنند؛ مثل نمایی خندان از یک چهره زرد رنگ که مثلا می تواند نماد خورشید باشد و یا قسمتی آبی (مثلا سقف) که لکه های سفیدی را در خود دارد برای نشان دادن آسمان و ابر هایی تکه تکه.

البته می توان طرح های دیگری همچون برای مثال هواپیما یا برخی چهره های عروسکی را نیز در نظر گرفت که به صورت کاغذ دیواری تهیه شده است، به شرطی که در شب موجب ترس و وحشت او نشود و طرح برای کودک دلپسند و شیرین باشد.

می بایست به جز تخت خواب مخصوص کودک، برای کامل کردن دکوراسیون اتاق یک صندوقچه یا کشوهایی مثل پاتختی با رنگ هایی ملایم و طرح حایی جالب و جذاب نیز برای کودک تهیه کرد تا پس از بازی به راحتی و با میل و رغبت بیشتری به جمع کردن وسایل و اسباب بازی های خود بپردازد تا منظم بودن را نیز بیاموزد.

در کنار آنها می توان چندین قفسه زیبا را نیز تهیه کرد تا بتوانند عروسک ها یا کتاب داستان های خود را نیز در آنها بگذارند تا اتاق مرتب تر باشد.

بهتر است از میز و صندلی در اتاق نیز برای مطالعه، نقاشی و یا حتی بازی کامپیوتری استفاده کرد که می بایست با قد کودک همخوانی داشته باشد تا برای استفاده از آنها راحت تر باشد.

در اتاق کودک خود می باست از پهن کردن فرش نفیس و یا گران قیمت خودداری کنید، چرا که همیشه در معرض آسیب می باشد!
ریختن ناگهانی ظرف غذا یا رنگ نقاشی از جمله مواردی است که کودک با آنها سر و کار دارد و در نظر داشته باشید که نمی شود کودک بازی نکند، پس او گناهی ندارد!

زمان انتخاب تخت و کمد و کشو نیز همیشه نباید از گران ترین وسیله ها استفاده کرد چرا که ممکن است برای مثال به انگشت کودکتان آسیب برساند، پس باید به دستگیره در آنها یا حتی جنس چوب توجه بیشتری شود.

برای اینکه کودک احتمالا روی دیوار نقاشی نکشد، می توان از تخته یا مقوایی در اتاق استفاده کرد تا بعدا او را مورد سرزنش قرار ندهید، چرا که علاقه به نقاشی همواره در کودکان وجود دارد.

بهتر است در کنار تخت او چراغ خوابی نیز قرار داد تا از ترسیدن احتمالی او جلوگیری کرد.

_ منبع

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳