در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

روانشناسی جدا بودن تخت خواب کودک از والدین

جدا بودن تخت خواب کودک از والدین امری بسیار مهم است که البته به عوملی مانند تعداد کودکان، ارتباط عاطفی بین کودک و مادر و غیره بستگی دارد.
اما اگر سلامتی جسم و روان کودکتان برایتان مهم است، حتما او را جداگانه و در سرویس خواب منحصر به فرد بخوابانید.
با توجه به مطالعات محققان هلندی، خوابیدن کودک بین والدین احتمال ابتلا به آسم را در کودکان بین سنین سه تا شش سال افزایش می دهد.
این تحقیقات بر روی شش هزار مادر و کودک در روتردام هلند نشانه بروز علایم آسم یا خس خس سینه در بین کودکان سه تا شش سالی که همراه با والدین خود می خوابند می باشد.
هنوز ارتباطی بین خوابیدن کودکان در بین والدین و بیماری آسم مشخص نشده است اما این علایم بیشتر در کودکان بالای دو سال دیده شده و در بین کودکان قبل از دو سالگی کمتر می باشد.
بر اساس بررسی های به عمل آمده از مطالعات محققان، این احتمال وجود دارد که دی اکسید کربن حاصل از بازدم پدر و مادر و میکروارگانیسم های موجود در رختخواب ایشان، می تواند عامل های موثری در پیدایش آسم در کودکان باشد.
پس اگر تا به حال اقدامی جهت جدا کردن تختخواب ایشان از خود نکرده اید، بهتر است ضمن انجام این کار، الگوهای تنفسی کودک خود را به خصوص در هنگام خواب به صورت دائم کنترل کرده و در صورت بروز هر گونه مشکل یا تغییر غیر عادی با پزشک مشورت نمایید.
در نتیجه اولین گام جهت حفاظت از کودک می تواند جدا کردن تختخواب وی از والدین باشد چون علاوه بر مشکلات تنفسی فوق الذکر، از لحاظ روانی نیز ممکن است سلامت ایشان به مخاطره بیفتد.
از آنجایی که اتاق خواب محیطی آرام می بایست برای دلبندتان باشد، توصیه می شود از نظر رنگ آمیزی و شادابی، توجه ویژه ای به این موضوع شود چرا که کودکان روحیه ای بسیار حساس و لطیف دارند و از ابتدا با حتی رنگ تخت و کمد خود یا دکوراسیون اتاق خواب خو گرفته و تاثیرات روانی روی آن ها پدید خواهد آمد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳