در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

طراحی متناسب برای اتاق خواب کودک

کودکان اتاقشان را بیشتر از یک اتاق خواب می بینند و بیشتر زمانشان را در آنجا به بازی و تفریح و سرگرمی و مطالعه می پردازند، از این رو تمایل دارند همچون خواب و خیالی که مجسم می کنند را در واقعیت نیز ببینند.

برای این منظور اتاقی با فضایی رنگی و شبیه به تمایلات فرزندتان، برای مثال شبیه به کاخی رویایی یا سفینه ای فضایی را که در رویای خود می پرورانند با رنگ هایی ملایم که بتوانند وقت خود را به بازی و با خیالی آسوده در آن صرف کنند می تواند مناسبتر باشد.

برای این منظور می بایست کودک خود را بسیار زیاد بشناسیم و با شخصیت روانی او بیشتر آشنا باشیم، چون تا زمانی که ما تا این حد به کودک خود نزدیک نباشیم و روحیات وی را درک نکنیم نمی توانیم فضایی مطابق با نیاز و روحیات او طراحی کنیم که بتواند با خیالی راحت و آسوده و با آرامش در آن بازی یا استراحت و یا مطالعه کند و از اوقات خود لذت ببرد.

باید به این نکته نیز توجه و دقت داشته باشیم که دکوراسیونی که می خواهیم تهیه کنیم، می بایست با نیاز های در حال رشد او نیز مطابقت داشته باشد که به راحتی قابل تغییر باشد.

در نظر داشته باشید که نباید کوچکترین اتاق یک منزل را برای کودکتان در نظر بگیرید و بر این باور باشید که چون او کودک است و برای مثال از لحاظ جثه کوچک می باشد، پس کوچکترین اتاق مورد نیاز او است.

چرا که او تمام مدت را به بازی و تفریح می گذراند و می بایست فضا برای بازی آنها مناسب باشد، در نتیجه حتی فضای بیشتری نسبت به بزرگترها و والدین خود احتیاج دارند.

این موارد می تواند حتی به رشد هر چه بهتر او نیز کمک کند، زیرا بها دادن به کودک می تواند در زمینه رشد هر چه بهتر و سلامت روان کودک نیز موثر باشد.

برخی اصولی که می بایست جهت طراحی و دکوراسیون اتاق کودک به آنها دقت داشته باشیم:

۱٫گفتگو با فرزندان و سعی در شناخت هر چه بهتر او از لحاظ تصورات ذهنی

۲٫توجه به کارتون هایی که اغلب تماشا می کند، برای شناخت کافی از روحیات او و همچنین چهره های کارتونی مورد علاقه وی برای راحت تر بودن کار دکور زدن اتاق و نقاشی و رنگ آمیزی محیط.

۳٫توجه به رنگ مورد پسند فرزندتان

و…

از آنجایی که بچه ها ساعات زیادی را (بین ۱۲ تا ۱۶ ساعت) به وقت گذراندن در اتاق خود سپری می کنند، پس بسیار خوب می باشد که با شناخت صحیح از اخلاق او، محیطی آرامبخش فراهم کنیم تا لذت ببرد.

منبع

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳