در حال بارگزاری، لطفا منتظر بمانید ....
جستجو

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

زمانی که ما تا قبل از چهار سال شدن کودک موفق به جدا کردن اتاق خواب او می شویم، این مساله دو تاثیر مهم را بر روی کودک می گذارد:

تاثیر اول: باعث تقویت اعتماد کودک به پدر و مادر خود می شود؛ او در می یابد که حتی وقتی پدر و مادرش در کنارش حضور ندارند، اما باز هم همیشه در دسترس می باشند.

این موضوع احساس امنیتی را در  کودک تقویت می کند که باعث می شود متوجه شود به خواسته هایش اهمیت می دهند، حتی اگر در کنارش نباشند و در نتیجه تشویق می شود که در تخت خواب خود بخوابد.

تاثیر دوم: حس اتکا به نفس و استقلالی را در کودک پدید می آورد؛ بدین گونه که کودک احساس مستقل بودن را در فضای اتاق خود دارد و اینکه فضای اتاق مخصوص به خود دارد که می تواند در آن بازی، مطالعه یا استراحت کند.

یک سری نکته که می بایست برای جدا کردن اتاق کودک مد نظر داشته باشید:

می بایست به شرایط روحی کودک خود دقت داشته باشید؛ برخی کودکان دارای استرس شدیدی هستند که این جدا کردن اتاق این موضوع را در آنان تشدید می کند.

در این شرایط توصیه می شود جدا کردن اتاق خواب کودک تحت نظر یک مشاور صورت گرفته و کودک را در شرایط سخت و دشوار قرار ندهید، در صورت بروز هر شرایط غیر طبیعی نیز به ایشان گزارش نمایید.

در ضمن می بایست این نکته را مدنظر قرار داد که این باور که اضطراب جدایی کودک با جدا کردن اتاق وی از والدین بهبود می یابد، غلط بوده و ممکن است این مورد در کودک پس از جدا کردن اتاق خواب حتی تشدید نیز بیابد.

می بایست مادر از نظر روحی آمادگی داشته باشد؛ زیرا اولین چیزی که جهت جداسازی اتاق کودک از والدین مهم است، خود والدین و آرامش آنها و بخصوص مادر می باشد.

گاها دیده شده است که والدین با کودک حتی ۵ الی ۶ ساله خود نیز در یک اتاق می خوابند و مشکلی هم ندارند، اما این یک اشتباه بسیار بزرگ است و می بایست در دست بررسی قرار گیرد.

نکته مهم دیگر این است که به هیچ وجه نباید مو یا دست خود را در اختیار کودک قرار دهید که بتواند با آن بخوابد، می بایست خودش یاد بگیرد که چطور می تواند به تنهایی به خواب برود.

در نظر داشته باشید خوابیدن در کنار کودک نیز کار اشتباهی است؛ می بایست کنار تختش بنشینید و با خواندن لالایی یا انجام دادن هر کار دیگری که مورد علاقه کودک می باشد، کمک به خوابیدن او کنید.

_ منبع

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

برای اشتراک گذاری از طریق بالا یا لینک زیر اقدام نمایید

قضاوت کردن در رابطه با سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۸

ادامه مقایسه MDF و ملامینه

۱۳۹۴/۱۲/۱۷

نکاتی در رابطه با خرید سرویس خواب

۱۳۹۴/۱۲/۱۶

چرا اتاق خواب؟

۱۳۹۴/۱۲/۱۲

توصیه هایی از فنگ شویی

۱۳۹۴/۱۲/۱۰

نکاتی در رابطه با نحوه خوابیدن

۱۳۹۴/۱۲/۰۹

اتاق خواب

۱۳۹۴/۱۲/۰۸

پیامدهای جدا کردن اتاق خواب کودک از والدین

۱۳۹۴/۱۲/۰۵

جدا کردن اتاق خواب کودکانی که بالای پنج سال دارند

۱۳۹۴/۱۲/۰۴

از چه سنی باید اتاق خواب کودک را جدا کنیم؟

۱۳۹۴/۱۲/۰۳